Časté dotazy (FAQ)

Proč "RAVAFOL"?

Společnost RAVAFOL CZ, jako profesionální montážní společnost okenních fólií Global Window Films pro ČR a SR, Vám nabízí širokou škálu protislunečních okenních fólií, bezpečnostních fólií, dekoračních fólií a fólií na polykarbonáty, které nakupuje od přímých výrobců z USA a to je tajemstvím výborných cen. No a prozradíme ještě jedno tajemství -  proč máme kvalitní montáž okenních fólií? Disponujeme totiž montážní skupinou určenou a školenou výhradně pro okenní fólie s dlouholetými zkušenostmi ve svém oboru.


Fólie nebo žaluzie jako ochrana před teplem?

Žaluzie spadají pod "stínící techniku" - pomohou všude tam, kde potřebujete regulovat světlo. Regulace tepla je použitím žaluzií minimální. Aplikací protislunečních fólií se významně eliminuje průnik sluneční energie - tepla. Protisluneční fólie propouštějí dostatečné množství světla do místnosti, ale zabraňují pronikání UV záření, díky čemuž regulují celkové množství pronikajícího tepla do místnosti.


Interiérová nebo exteriérová protisluneční fólie?

Interiérová okenní fólie se používá převážně na okna s čirým jednosklem. Její účinnost ve srovnání s exteriérovou protisluneční fólií je podstatně nižší. Protisluneční fólie aplikovaná z exteriéru odráží většinu tepelné energie ještě před přestupem do skel. Použitím exteriérové protisluneční fólie se vylučuje prasknutí skla vlivem slunečního záření. Exteriérovou protisluneční fólii lze aplikovat na všechny typy skel bez omezení / barevné - tónované dvojskla, čiré dvojskla atp.

Soukromí - aby nebylo vidět dovnitř bytu, ale chci vidět ven.

V takovém případě doporučujeme protisluneční okenní fólie s vyšší reflexí. Při pohledu do interiéru se protisluneční folie jeví jako zrcadlo. Ale večer, když je venku tma a uvnitř zasvítí světlo, má okenní fólie opačný efekt.

Může být okenní fólie neprůhledná, ale zároveň propouští dostatek světla?

Ano. Použitím privátní okenní fólie white matte, resp. pearl matte. Okenní fólie jsou matné - zajistí neprůhlednost a propustí cca 77-85% viditelného světla.

Neškodí okenní fólie květinám?

Všechny okenní fólie z naší nabídky jsou s UV filtrem. Na základě našich dlouholetých zkušeností se květinám za okenními fóliemi s UV filtrem daří dobře.

Mohou se protisluneční fólie instalovat i na plexisklo?

Ano. Slouží k tomu speciální fólie na polykarbonát.

Budu mít po aplikaci protisluneční fólie v místnosti tmu?

Sklo kde je aplikována protisluneční fólie s propustností světla cca 50% je na hranici přirozeného vnímání světla, čili rozdíl je nepatrný. Při protislunečních fóliích s vyšší účinností (nižší propustnost viditelného světla) je světlo rozptýlené do celé místnosti rovnoměrně, takže celkový útlum světla není pro lidské oko tak významný.

Proč bezpečnostní okenní fólii?

Bezpečnostní fólie je fólie, která Vám ochrání majetek nebo i život! Bezpečnostní fólie je čirá fólie, která je naskládana z více vrstev a po nalepení na sklo vytvoří těžko proniknutelnou zábranu pro zloděje.
Díky její plasticitě Vás bezpečnostní fólie ochrání při katastrofách způsobených přírodními živly, výbuších nebo teroristických útocích, které se v dnešní době vyskytují stále častěji. Bezpečnostní fólie při výbuchu zadrží sklo v celku a v podstatné míře zadrží i oheň.

Mohu si aplikovat okenní fólii sám?

Ano, samozřejmě je možné aplikovat okenní fólii ve vlastní režii, ale důrazně doporučujeme montáž okenní fólie vyškolenými a zkušenými pracovníky naší společnosti. V případě samo-montáže samozřejmě není poskytnuta záruka na montáž.

Jaká je životnost bezpečnostní okenní fólie?

Záruku na bezpečnostní okenní fólii poskytuje naše firma standardně na dobu 7 let. Životnost je ale cca 2-3x vyšší než záruka. Životnost fólií závisí na několika faktorech jako: typ skla, orientace světové strany, klimatické podmínky atd.

Jak čistit okna, na nichž jsou aplikovány okenní fólie?

Okenní fólie se myjí běžným způsobem. Doporučujeme použít jemný hadřík, papírové utěrky a běžně dostupné čisticí prostředky na okna. Vylučují se: chemicky agresivní látky / ředidla, rozpouštědla, drátěnky, agresivní čisticí prostředky, ostré předměty, které by mohly fólii poškrábat.

Musím si okna před aplikací fólie umýt?

Ne. O to se postará naše montážní skupina - šetříme Váš čas a námahu. 

Proč dekorační fólie?

Dekorační fólie představují velmi jednoduchý a finančně nenákladný způsob jak oddělit firemní prostory nebo třeba zajistit vyšší míru soukromí. Po aplikaci matovaných dekoračních fólií na okna nebo prosklené dveře zajistíte neprůhlednost plochy a tím i dokonalé soukromí pro různé firemní prezentace atd. Stejně je možné aplikovat i řezací matované fólie s nespočtem grafických efektů které příjemně doplní Vaše prostředí.

Je možné na dekorativní fólii aplikovat vlastní logo / motiv?

Samozřejmě. Firma Ravafol CZ s.r.o. disponuje speciálním ořezávacím strojem (plotter) který vám z dekorační fólie vyřízne jakýkoliv vlastní motiv nebo logo.

Nebudu mít po aplikaci matné dekorační fólie v místnosti tmu?

Přestože dekorační fólie mají matnou úpravu, jsou schopny propustit více než 85% světla. Díky této vlastnosti je úbytek světla v místnosti pro lidské oko absolutně nepozorovatelný.

Nevíte jaké fólie budou pro Vás nejvhodnější?

Mé jméno je Sidónia Kiripolská a jsem tu pro Vás na telefonním čísle +420 702 173 855, kde Vám poradím okamžitě. Samozřejmě můžete využít i elektronickou poštu folie@vyrobasvetelnereklamy.cz